35 jaar Aabazjoer: een humoristische terugblik

Poepentejooter Aabazjoer
Tentoonstelling

Poepentejooter Aabazjoer duikt ter gelegenheid van zijn 35-jarig bestaan in de eigen archieven en presenteert een brede variatie aan 'Oilsjters' amusement. Je ontdekt hoe een stangpop tot leven komt en krijgt een blik achter de schermen bij 'the making of' zo’n pop. Met verwondering kan je de fijne details in de kledij bewonderen, ronddwalen tussen pittoreske achtergronden en decors en je verbazen over de meest gekke attributen en rekwisieten.

Wie zin heeft, mag zelf even een stangpop hanteren en een tekst debiteren. Onderweg glimlach je bij humoristische quotes uit vroegere voorstellingen, verruim je je kennis van het 'Oilsjters' en geniet je van (on)dubbelzinnige verklaringen van 'Oilsjterse woerden'. En niet te vergeten: ‘van ’t lachen op a billen plasjen’ bij het lezen van ‘serieize proot oever derp d.’

Aabazjoer ontvangt je graag in 'De Floereminne' aan het Vredeplein.

PS: 'derp d.' = onooglijk dorpje aan de monding van de Dender.

Waar

De Floereminne
Vrijheidstraat 65
9300
Aalst
Oost-Vlaanderen
De locatie bevindt zich links van de brandweerkazerne en rechtover het monument op het Vredeplein. Neem de ingang van de school tot op de speelkoer, de zaal bevindt zich rechts op de speelkoer.

Wanneer

26 april 2026 10:00–17:00
Deze activiteit loopt tot

Contact

patrickmatthieu@hotmail.com
0478 50 06 86

Toegankelijkheid

Meer info

Ambacht, vakmanschap en techniek
Muziek en podiumkunsten
Vertellen en taalgebruik
De vaste collectie is gratis te bezoeken.