Bloemen voor Leonie & Emilie
Welkom in Boekhoute!
In dit dorp leefden meer dan een eeuw geleden twee hartsvriendinnen: Leonie Rammeloo en Emilie Schatteman. Gewoon twee meisjes uit het dorp… of toch niet?
Tijdens de oorlog smokkelden ze geheime brieven naar Nederland, stiekem in hun klompen. Spannend, toch?
Ze deden dat niet zomaar. Ze hielpen de geallieerden om belangrijke info te verzamelen over de vijand. En dat allemaal hier, in hun eigen dorp! De wandeling eert deze verzetsheldinnen, die tijdens WO I hun leven gaven voor het vaderland.
Vandaag stappen jullie in hun voetsporen. Klaar voor een avontuur?
De belevingswandeling is 1,2 km lang en start aan het Bezoekerscentrum. De wandeling is gemakkelijk, dus ideaal om met gezin deze boeiende geschiedenis te ontdekken. Op het einde kan je een bezoek brengen aan de kerk en de tentoonstelling ‘Vissers in Nood’.
Je kan deze route interactief verkennen via de ErfgoedApp! Ontdek extra informatie, luister naar verhalen en laat je verrassen door toffe weetjes.
