Ha Ha Hartelijk welkom

Museum Plantin-Moretus
Workshop
Stadscanvas, een project van FAMEUS met Atlas, dienst integratie en inburgering

We doorzochten de rijke collectie van het Museum Plantin-Moretus en vonden prenten, tekeningen vol humor. Hiermee gaan we creatief aan de slag. We maken er een gezellige namiddag van samen met de community kunstenaars-nieuwkomers van Stadscanvas. Creatief aan het werk, gezelschapspelen in het museum, drukdemonstraties en een pracht van een tuin!

Kijk mee over de schouders van de drukkers bij de drukdemonstraties in zaal 7, of laat je karikatuur tekenen in de stijl van de familieportretten, met Mohaddeseh Ahmadjou. Speel je eigen mini-poppenkast met zelfgemaakte figuurtjes, of ontwerp je eigen lollige letters op basis van onze letter-initialen, met Rahela Khorami Tatoorahi.

Ook de vernieuwde binnentuin, onder handen genomen door landschapsarchitect Ronald van der Hilst, naar inspiratie van plantenkenner Carolus Clusius (1526-1609) , is absoluut de moeite om een dagje hier te vertoeven.

Iedereen is welkom, ouders, grootouders, tantes en nonkels, kinderen en kleinkinderen....

Waar

Museum Plantin-Moretus
Vrijdagmarkt 22
2000
Antwerpen
Antwerpen
Museum Plantin-Moretus ligt tijdens Erfgoeddag nabij het parcours van de 10-miles. We blijven wel bereikbaar! Op www.slimnaarantwerpen.be stippel je de meest actuele route uit via de routeplanner en lees je de meest recente bereikbaarheidsinfo in en rond Antwerpen. Meer weten? Check ook het luik 'bereikbaarheid' op www.erfgoeddag.antwerpen.be

Wanneer

26 april 2026 10:00–17:00
De activiteiten van de kunstenaars van Stadscanvas gaan door van 13u30 tot 16u30, bij mooi weer in de tuin.

Contact

kris.geysen@antwerpen.be

Toegankelijkheid

Meer info

De vaste collectie is gratis te bezoeken.