Het EI‑rfgoed dat doet lachen
Kruishoutem viert Erfgoeddag 2026 met een flinke portie erfgoedplezier. In het Europees Cartoon Centrum ontdek je hoe de gemeente groot werd dankzij… het ei.
Tijdens Erfgoeddag 2026 herleeft in het Europees Cartoon Centrum de unieke grandeur van Kruishoutem als Europese eiergemeente — maar dan met een flinke scheut humor. De Heem- en geschiedkundige kring Hultheim en het ECC nemen je mee naar de tijd waarin de eiermarkt, de broeierijen en de veilingen de gemeente deden bruisen en handelaars van heinde en verre aantrok.
Naast historische beeldmateriaal over deze rijke eiergeschiedenis krijg je ook de originele Kip & Ei-cartoons uit de allereerste Kruishoutemse Cartoonales (1979 en 1981) te zien. Deze cartoons, intussen zelf erfgoed, tonen hoe diep de eiercultuur in het DNA van Kruishoutem zit.
Het resultaat is een expo die trots en tegelijk lichtvoetig het verhaal van onze rijke eiergeschiedenis brengt . Want erfgoed hoeft niet steeds ernstig te zijn, het kan ook met een kwinkslag.
Waar
Wanneer
Contact
Toegankelijkheid
de locatie is rolstoeltoegankelijk
Cartoons zijn bij uitstek visueel. Heeft u een visuele problematiek en wil u genieten van onze tentoonstelling; spreek 1 van onze leden aan en we zullen met veel plezier uitleg geven over de cartoons.
